جواب یک سری سوال

یکی از دوستان توی ایمیل یکسری سوال پرسید که فکر کنم به درد بقیه هم ممکنه بخوره برای همین سوال و جواب ها رو همینجا می آرم :) البته این پست بیشتر به درد کسایی که بچه کانادایی میخوان میخوره چشمک

 یک توضیح راجع به بیمه..یکی از اولین کارهایی که ما انجام دادیم اقدام برای گرفتن کارت malady بود که حدود 2 ماه طول میکشه آماده بشه..موقع پر کردن فرم ها به من گفتند برای انجام کارهای دوره بارداری آزمایش ها و ویزیت دکتر و...وزایمان نامه جدا میدهند که هزینه ای پرداخت نکنیم که نامه بعد از 1 هفته رسید و کل کارها رو ساپورت کرد.

 

- اسکان موقت تا پیدا کردن خونه برای مدت حدود یک هفته کجا و کدوم منطقه رو پیشنهاد می کنین
راستش چون ما خودمون مدت زیادی نیست اینجا اومدیم اطلاعات خیلی زیادی ندارم ولی میدونم شرکت کنپارس اسکان موقت میده برای کسایی که می خوان..ولی به نظرم اگه بتونید توی محله NDG جایی پیدا کنید چون ایرانی زیاد خیلی بهتر باشه خیابان شربروک، کت سن لوک . این منطقه قیمت ها هم تا جاییکه من شنیدم مناسبه.

با توجه به شرایط من که باردار می یام کدام منطقه را برای زندگی پیشنهاد می کنین
برای زندگی ام اگه خانواده خودتون نمیتونن موقع زایمان بیان پیشتون همین محله به نظرم خوبه چون واقعا اون موقع کمک لازمه و خوب میتونید ایرانی هایی پیدا کنید که کنارتون باشن..توی این2تا گروه فیس بوک بعضی بچه ها اطلاعیه برای سابلت خونه میزنند
من با توجه به اینکه باردار می یام آیا می تونم از امکانات کلاس زبان فرانسه ( و کمک هزینه )استفاده کنم سطح زبان فرانسه من خوبه ولی همسرم اصلا زبان فرانسه بلد نیست و آیا همسرم هم می تونه از کلاس زبان فرانسه و کمک هزینه استفاده کنه.
برای خودتون ممکنه کلاس زبان به درد بخوره چون اگه ماه 6 بیایید فقط 1 ترم میتونید شرکت کنید با توجه به اینکه دوره ها هم 2ماه و نیمه باید شانس بیارید که با اون 3ماه فرصت شما هماهنگ باشه از طرف دیگه احتمال اینکه همون موقع که ثبت نام میکنید فورا بتونید توی کلاس شرکت کنید معمولا خیلی کمه و باید برید توی نوبت برای ترم بعد و از همه مهمترزمان کلاسه که فقط برای فول تایم کمک دولتی تعلق میگیره که توی شرایط بارداری خیلی سخت میشه..خود منهم میخواستم حداقل 1ترم رو شرکت کنم ولی به خاطر همه این دلایلی که گفتم نتونستم و الان برای کلاس پاره وقت رایگان ثبت نام کردم.
برای همسرتون هم حتما میتونن چون تعیین سطح میکنن ولی باز اگه کوتاه مدت میخوایید بمونید ممکنه نوبتشون نشه برای شرکت توی کلاس مخصوصا سطح های پایین که متقاضی بیشتره

دکتر خانوادگی خوب اگه میشناسین به من معرفی کنین
ما هنوزدکتر خانواده پیدا نکردیم ولی برای خودتون اگه بیمارستان برید خودشون دکتر معرفی میکنن. به من یک نفر رو دوستان معرفی کرده بودند که از قبل وقت گرفتم ولی زیاد راضی نبودم. برای نی نی هم بعد از به دنیا آمدنش باید به کلینیک کودکان مراجعه کنید و وقت بگیرید. 


بیمارستان خوب و مجهز برای زایمان لطفا معرفی کنین
بیمارستان رویال ویکتوریا http://muhc.ca/royalvic/dashboard که واقعا مجهز بود و من همه جوره راضی بودم، برای زایمان اتاق اختصاصی داشتند و پرسنلشون واقعا خوب بودند. تا 2روز من اونجا بودم رسیدگی خیلی خیلی خوب و برخوردها عالی بود. هیچ هزینه ای هم نمی گیرند .
هرماه هم بیمارستان تور معرفی داره که کارهایی که وقت مراجعه برای زایمان باید انجام بدید رو توضیح میدن و بخش ها مختلف رو معرفی میکنند. اتاق زایمان رو نشون میدن و همه امکانات و خدماتی که می تونید استفاده کنید رو معرفی می کنند.
البته من از بیمارستان های دیگه مونتریال اطلاعی ندارم.
اگه احیانا من بخوام سزارین با هزینه خودم انجام بدم امکانش هست و هزینه حدودا چقدره
نمیدونم که قبول کنند یا نه ولی فکر کنم هزینه خیلی بالا باشه. اینجا ویزیت دکتر متخصص 150 دلار ِ و چون من اون موقع هنوز نامه بیمه نداشتم ازم خواستند 17000 دلار به حساب بریزم تا زمانی که نامه برسه(خوشبختانه بعد از 1 هفته نامه رسید)

- شما اگه طبیعی زایمان کردین اپیدورال بوده و آیا راضی بودین . راستش رو بخواین من دختر قوی هستم ولی با توجه به سنم یک کم نگرانم که طبیعی زایمان کنم.
بله با اپیدورال بود ولی چون زمانش طولانی شد تاثیرش رو از دست داد متاسفانه.. ولی اصلا نگران نباشید ..من هم قبلش خیلی نگران بودم ولی میشه تحمل کرد. اینجا یک سری کلاس توی دوران بارداری میذارن که اونجا خیلی تاکید میکردن تا جایی که میشه از اپیدورال استفاده نکنید..ظاهرا برای بعضی ها عوارض داره ولی من راضی بودم و هیچ مشکلی برام نداشت..کسایی هم که استفاده کردند و روند زایمانشون نرمال بوده میگفتند درد زیادی رو تحمل نکردند و خیلی کمک بوده.
من هم قبلا سزارین رو ترجیح میدادم ولی بل اطلاعاتی که جمع کردم و تجربه خودم واقعا برای هردومون(خودم و نینی) طبیعی بهتر بود.


داروی خاصی که فکر می کنید اگه همراهم باشه از ایران خوبه لطفا بگین
داروهای مسکن و آنتی بیوتیک و سرماخوردگی حتما بیارید چون اینجا بدون نسخه پزشک این داروها رو نمیدن و باید خیلی وضعیت حاد باشه تا دکتر بنویسه..
حتما حتما هم قبل از دندان پزشکی بری چون اینجا جزو بیمه نیست و هزینش خیلی بالایه (پرکردن ساده حدود 200.300 دلار) و بعد از زایمان هم دندون ها خیلی ضعیف میشند.

 دریافت شناسنامه و پاسپورت کانادائی نی نی چقدر طول می کشه
شناسنامه چون اینترنتی هست سریع اومد حدود 1هفته و پاسپورت هم کمتر از 1ماه به دستمون رسید


اگر شما شناسنامه و پاسپورت ایرانی هم برای نی نی گرفتی از زمان اقدام چند وقت بعد دستت می رسه
برای ایرانی چون باید مدارک رو میفرستادیم هنوز در دست اقدامه و تکمیل نشده متاسفانه

 

 

 
 
 

 

/ 2 نظر / 54 بازدید
تکتم

سلام.با سباس فراوان از شما که زحمت میکشید و اطلاعات ممفیدی رو به هموطنانتون میدین

پریسا

مرسی از پاسخ به سوالات و اطلاعات خوبی که به بقیه هم اطلاع رسانی می کنی . ان شالله همیشه موفق باشین. راستی 17000 دلار رو کی از شما خواستن ؟